Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 31.10.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 30 październik 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła
31 października 2021 r.

1. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli zbawienie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Porządek liturgii jak w każdą niedzielę.

3. We wtorek, 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

4. Podobnie jak rok temu Stolica Apostolska, na cały miesiąc listopad rozciągnęła czas uzyskania odpustów, które możemy ofiarować za zmarłych. Odpust można zyskać codziennie za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

5. Pragnąc pomóc zmarłym korzystajmy też z pięknego zwyczaju jakim jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. W naszym kościele przez cały listopad przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych, a w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00 w wypominkach rocznych i półrocznych. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

8. Czytajmy prasę katolicką. W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. o Litanii do Wszystkich Świętych. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były osoby, które je nosiły.

9. Program uroczystości na cmentarzach radomskich wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

Odsłony: 325

Czytania na każdy dzień...