Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 24.10.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 23 październik 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła
24 października 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W najbliższy czwartek, 28 października, na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w sposób szczególny wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii. Tego bowiem dnia będziemy przeżywać Dzień dziękczynienia za dzieło Żywego Różańca w Polsce i modlić się o dobre przygotowanie do beatyfikacji naszej założycielki - Pauliny Jaricot.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Piękną tradycją w naszej parafii była adoracja Najświętszego Sakramentu w rocznicę pierwszej Mszy św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła. W tym roku, w sobotę 30 października, minie 38. rocznica tego wydarzenia. W związku z tym, że w dniach 12 i 13 listopada nasza parafia będzie przeżywać 24-godzinne czuwanie w intencji rodzin (tzw. Jerycho Rodzin), nasze dziękczynienie za dar nowej świątyni włączymy we wspólną modlitwę w intencji rodzin naszej parafii.

4. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytanie: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Niech pamięć o naszych zmarłych będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. W kancelarii lub zakrystii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i przelane na konto parafialne na cele naszej wspólnoty i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj „Gość Niedzielny” przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też szczególnie artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy.

Odsłony: 315

Czytania na każdy dzień...