Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 21.11.2021

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 20 listopad 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla

21 listopada 2021 r.

1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny, który - zgodnie z programem duszpasterskim - będziemy przeżywać pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.

2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Korzystając z tej okazji, pragniemy złożyć członkom naszego parafialnego oddziału KSM najlepsze życzenia, by zaangażowanie w tę młodzieżową grupę owocowało umocnieniem ich więzi z Bogiem, wszechstronnym rozwojem osobowości a także służyło ożywieniu życia religijnego naszej wspólnoty.

3. Jutro przypada wspomnienie Świętej Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy Panu Grzegorzowi Tomczykowi, naszemu organiście, oraz Zespołowi SIGNUM wraz z p. Wiolettą Latosek najlepsze życzenia, by ich wspólny wysiłek oraz zaangażowanie w śpiew liturgiczny służyło większej chwale Pana Boga i duchowemu pożytkowi wiernych naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach św. gościć będziemy ks. dr Jacka Kucharskiego, Diecezjalnego Moderatora Dzieła Biblijnego, który wygłosi Słowo Boże i zachęci nas do utworzenia grupy biblijnej w naszej wspólnocie parafialnej.

5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze. Zachęcamy do nabycia „Gościa” i obejrzenia filmu.

6. Zgodnie z zaleceniem Przewodniczącego KEP, po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc emigrantom.

Odsłony: 279

Czytania na każdy dzień...