Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Intencje Mszalne 28.11

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 listopad 2021 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 r.

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. dr. Jacka Kucharskiego Diecezjalnego Moderatora Dzieła Biblijnego, któremu dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i skierowaną do nas zachętę, by włączyć się w powstający w naszej parafii Krąg Biblijny.

Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże, w ramach Kręgu Biblijnego, serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek, 2 grudnia, na godz. 18.30 do sali parafialnej (obok kancelarii).

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Będziemy go przeżywać pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy spotykając się z Chrystusem na Eucharystii umieli dzielić się Nim z innymi.

3. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one sprawowane codziennie o godz. 7.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną a w piątek od godz. 17.00.

5. Za tydzień, 5 grudnia, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.

6. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

7. W przyszłą niedzielę w całej Polsce organizowana będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w naszym kościele poświęcone opłatki oraz świece Caritas.

9. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś kalendarz ścienny na 2022 rok. A wśród artykułów zwracamy uwagę na reportaż Agaty Puścikowskiej opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy.

Odsłony: 308

Czytania na każdy dzień...