Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 23.01.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 styczeń 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

23 stycznia 2022 r.

1. Dziś, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. Zbliża się pierwsza rocznica uroczystego ingresu Ks. Biskupa Marka Solarczyka do katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. W czwartek 27 stycznia, o godzinie 18.00 będziemy modlić się wspólnie w Radomskiej Katedrze dziękując za miniony rok i wypraszając dla ks. Biskupa Marka potrzebne łaski w kierowaniu naszym Kościołem diecezjalnym. Zapraszam Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Was Bracia i Siostry do wspólnej modlitwy.

Bp Piotr Turzyński

Wikariusz Generalny

4. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy, by w tej Eucharystii uczestniczyli również rodzice kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

5. Czytajmy prasę katolicką. W Niedzielę Słowa Bożego szczególnie zachęcamy do kupienia „Gościa Niedzielnego”, którego lekturę warto zacząć od wywiadu o modlitwie psalmami. Są tam też praktyczne wskazówki, jak to robić.

6. Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Radomia, który miał odbyć się dziś po Mszy o godz. 12.00 został przesunięty na godz. 18.30, po Mszy św. wieczorowej. Za zmianę serdecznie przepraszamy.

7. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

Odsłony: 258

Czytania na każdy dzień...