Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 16.12.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 15 styczeń 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

16 stycznia 2022 r.

1. Komunikat ks. Bp. Ordynariusza: Drodzy Bracia i Siostry, w najbliższą środę, 19 stycznia, Ks. Bp Henryk Tomasik, będzie przeżywał swoje patronalne święto. Z tej racji proszę o modlitwę w intencji Dostojnego Solenizanta i zapraszam Czcigodnych Księży, Osoby Życia Konsekrowanego oraz Was, Drodzy Bracia i Siostry, na Mszę Świętą, która będzie sprawowana 19 stycznia o godz. 18.00 w Katedrze Radomskiej.

Biskup Marek Solarczyk

2. 17 stycznia, przypada 4 rocznica śmierci ks. Ryszarda Szczęśniaka, drugiego w kolejności proboszcza naszej parafii i budowniczego tej świątyni. Msza św. za duszę śp. ks. Ryszarda będzie sprawowana jutro o godz. 18.00.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. Za tydzień w całym Kościele, już po raz trzeci, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego, która ma rozbudzić świadomość znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących. Możliwość zgłębiania Słowa Bożego dają nam spotkania Grupy Biblijnej, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć Chór Miasta Radomia Sancti Casimiri Cantores Radomienses pod dyrekcją ks. prał. Wojciecha Szarego. Po Mszy św. odbędzie się Koncert Kolęd.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Odsłony: 272

Czytania na każdy dzień...