Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 18.09.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 17 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022

1. Dziś, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, jednego z głównych patronów Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość zgłębiania Słowa Bożego z liturgii niedzielnej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W piątek, 23 września, w liturgii wspominamy św. O. Pio wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

4. Przypominamy o spotkaniach ministrantów, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10. Na najbliższe spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

5. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich dotyczące przygotowania do uroczystości I Komunii św., natomiast na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na tę Eucharystię zapraszamy również rodziców kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

6. Uczniów klas VIII, którzy należą do naszej parafii, a uczęszczają do innych szkół niż Szkoła Podstawowa nr 32, ale pragną przyjąć sakrament bierzmowania w naszym kościele, prosimy by zgłaszali się do ks. Wojciecha.

7. W przyszłą niedzielę, 25 września, będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas w naszej diecezji.

8. W sobotę, 1 października, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce i tym samym do uczczenia Królowej Różańca Świętego. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii.

9. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 562

Czytania na każdy dzień...