Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 11.09.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 10 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

11 września 2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia tego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży, będziemy prosili Boga o świętość dla dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Jako duszpasterze chcemy wspierać Rodziców w rozwoju ich dzieci. Zachęcamy więc do włączenia się w grupy formacyjne działające przy naszej parafii. Chłopcom proponujemy wstąpienie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze spotkanie wszystkich ministrantów (również kandydatów) odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy do wspólnoty KSM-u. Pierwsze spotkanie powakacyjne odbędzie się w piątek o godz. 18.30.

3. W czwartek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Na spotkaniu rozważane jest Słowo Boże z najbliższej niedzieli.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które zostaną przeznaczone na wymianę okien w pomieszczeniach wikariatu. Wszystkim darczyńcom niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

5. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.

6. Dzisiejsza uroczystość patronalna parafii jest szansą by zyskać odpust zupełny, jeżeli będąc w stanie łaski uświęcającej przyjęliśmy Komunię św. oraz odmówimy przewidziane na tę okoliczność modlitwy. Odpust możemy zyskać dla siebie lub w intencji zmarłych. Dzisiejszemu kaznodziei ks. Dariuszowi Kowalczykowi, Przewodniczącemu Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą obecność, modlitwę i kierowane do nas Słowo Boże.

Odsłony: 563

Czytania na każdy dzień...