Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 2.10.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 01 październik 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

2 października 2022

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o g. 17.30.

3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe będą włączone w modlitwę różańcową. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę, 9 października, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.

6. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. Wypominki jednorazowe wypisujemy czytelnie na kartkach wyłożonych w punkcie sprzedaży prasy, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii lub w zakrystii. Za zmarłych w wypominkach rocznych i półrocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.

7. Za tydzień ofiary, które złożymy na tacę przeznaczymy na prace remontowe i utrzymanie świątyni. Za każdą ofiarę już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce.

9. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

Odsłony: 339

Czytania na każdy dzień...