Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 9.10.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 08 październik 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

9 października 2022 r.

1. Od 10 do 16 października br. odbędzie się w naszym mieście Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program Tygodnia Kultury znajduje się w gablocie ogłoszeń.

2. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

3. Każdego roku w dniu 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Pragnąc nieść duchowe wsparcie Rodzicom przeżywającym utratę dziecka, w ich intencji będzie sprawowana Msza św. w sobotę o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Radomiu.

4. W przyszłą niedzielę po raz 22. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Już dziś zapraszamy na Koncert Papieski, który odbędzie się za tydzień w naszym kościele po Mszy św. wieczorowej. W koncercie wystąpią: Mariusz Pyrka i Emanuel Bączkowski – organy. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30.

6. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione i prosimy dla nich o dar nieba. Wypominki możemy zamówić w kancelarii lub w zakrystii.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace remontowe i utrzymanie świątyni.

8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić szczególną uwagę na tekst będący odpowiedzią na akcję, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Odsłony: 541

Czytania na każdy dzień...