Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 4.12.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 03 grudzień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

04 grudnia 2022

1. Drugą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej pomocy, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. We wtorek 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

3. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

4. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza wszystkich pedagogów na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Początek spotkania o godz. 9.30.

5. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe i utrzymanie świątyni. Za każdą ofiarę już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dziś w Gościu Niedzielnym między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale.

7. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Przy bocznym wyjściu z kościoła, możemy nabyć poświęcone opłatki. Paniom z Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać za rozprowadzanie opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

8. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

9. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

Odsłony: 221

Czytania na każdy dzień...