Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 27.11.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 26 listopad 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele Roraty będą sprawowane codziennie o godz. 7.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną a w piątek od godz. 17.00.

4. Za tydzień, 4 grudnia, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.

5. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce organizowana będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

7. Od dziś przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Paniom z Żywego Różańca składamy serdeczne Bóg zapłać za rozprowadzanie opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

8. Polecamy prasę katolicką oraz kalendarz ścienny na 2023 rok. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł.

Odsłony: 685

Czytania na każdy dzień...