Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 18.12.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 17 grudzień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu, która równocześnie kończy nasze adwentowe rekolekcje. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać ks. dr. Danielowi Swendowi za duchowe przygotowanie nas na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękując, pragnę złożyć ks. Danielowi serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki kapłanów w dalszej kapłańskiej posłudze.

2. Ostatnie Roraty w sobotę o godz. 7.00. W związku z Wigilią w sobotę nie będzie Mszy św. popołudniowej.

3. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszamy na Wieczór Kolęd w wykonaniu Zespołu SIGNUM.

5. W uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

6. W bocznej nawie kościoła są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki. Przy wyjściu z kościoła, podobnie jak w roku ubiegłym, Rycerze Kolumba przygotowali dla nas sianko na wigilijny stół.

7. Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze na 2023 rok. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”.

8. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią pragniemy odwiedzić naszych Parafian w ich domach w ramach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Obok Bożego błogosławieństwa chcemy zostawić w każdym domu specjalnie przygotowany folder z projektem mozaiki Chrystusa Nauczyciela, którą planujemy wykonać w prezbiterium kościoła. W ten sposób chcemy kontynuować dzieło wystroju naszej parafialnej świątyni. Nie ukrywam, że jest to ambitny projekt ale dzięki Bożemu błogosławieństwu i hojności naszych Parafian ufam, że uda nam się ten plan zrealizować. Kolędę planujemy rozpocząć od środy (28 grudnia). Program wizyty podamy w drugi dzień świąt.

Odsłony: 309

Czytania na każdy dzień...