Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 25.12.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 24 grudzień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Narodzenie

25 grudnia 2022

1. „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Zechciejmy w tych dniach docierać do źródła radości Bożego przyjścia, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

3. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

4. Jutro drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca tradycyjnie tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Jak zapowiadałem, od środy 28 grudnia, w naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Program kolędy podamy jutro.

6. „Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!” W błogosławiony czas Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia. Wraz z całą kapłańską wspólnotą Drogim Parafianom i wszystkim Gościom życzymy Bożej radości, miłości i pokoju płynących od Bożej Dzieciny.

Niech to wydarzenie, które jest wołaniem Boga o miłość między ludźmi, o zrozumienie, wybaczenie i zgodę, o pokój i przyjaźń w Chrystusie – przemieni nasze serca. Niech Boże Dziecię będzie źródłem wszelkich darów, niech błogosławi i opromieni swą łaską wszystkie dni Nowego Roku. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Odsłony: 603

Czytania na każdy dzień...