Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 15.01.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 14 styczeń 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

15 stycznia 2023

1. Od 18 do 25 stycznia trwać będzie w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.

2. 17 stycznia, przypada 5 rocznica śmierci ks. Ryszarda Szczęśniaka, drugiego w kolejności proboszcza naszej parafii i budowniczego tej świątyni. Msza św. za duszę śp. ks. Ryszarda będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00.

3. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Niech naszym podziękowaniem dla Nich będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Od najbliższego piątku kancelaria parafialna czynna już będzie w każdy poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.30 do 17.30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia; Beata Zajączkowska pisze z Watykanu o pożegnaniu papieża seniora, a Franciszek Kucharczak opisuje, jak umierali papieże.

7. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że tegoroczną wizytę duszpasterską zakończymy 18 stycznia. Rodziny, które zgłosiły dodatkową kolędę, odwiedzimy w najbliższą środę, 18 stycznia, od godz. 15.00. Pragniemy serdecznie podziękować naszym Parafianom, którzy przyjęli nas w swoich domach, dziękujemy za okazaną życzliwość a także za zrozumienie i poparcie dla różnych działań, tych duszpasterskich i materialnych, podejmowanych na rzecz naszej wspólnoty. Dziękujemy za kolędowe ofiary, również te dodatkowe, które chcemy przeznaczyć na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela w prezbiterium naszego kościoła. Niech Boże błogosławieństwo zostawione w Waszych domach podczas tegorocznej kolędy umocni jedność w rodzinach i całej parafii. Przypominamy końcowy program wizyty duszpasterskiej:

PONIEDZIAŁEK – 16 stycznia
od godz. 9.00 – ul. Chałubińskiego 15 D i 15 E
od godz. 15.00 – ul. Kościuszki 3, 5a oraz ul. Chałubińskiego (domy jednorodzinne)

WTOREK – 17 stycznia
od godz. 9.00 – ul. Planty 25A
od godz. 15.00 – ul. Planty 25B

ŚRODA – 18 stycznia
od godz. 15.00 – dodatkowo zgłoszone adresy

Odsłony: 384

Czytania na każdy dzień...