Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 22.01.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 21 styczeń 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

22 stycznia 2023

1. Dziś po raz czwarty, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. Możliwość zgłębiania Słowa Bożego dają nam spotkania Grupy Biblijnej, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie poprowadzi Marcin Hernik, pedagog ulicy zaangażowany również w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu. Na spotkaniu z młodzieżą podzieli się swoim doświadczeniem wiary. 

4. Wszystkich przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy również za tydzień, 29 stycznia, na Mszę św. o godz. 12.00. Prosimy, by w tej Eucharystii uczestniczyli rodzice kandydatów do bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oprawę muzyczną przygotuje Zespół SIGNUM, a po Mszach św. odbędzie się w jego wykonaniu Koncert Kolęd. Po koncercie dobrowolnymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć nagranie kolejnej płyty naszego Zespołu.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła.

7. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

8. W środę zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Odwiedziliśmy 775 rodzin co stanowi ok. 63% wszystkich rodzin naszej parafii. Nie przyjęto nas w 461 rodzinach.

Jak to podkreślamy każdego roku kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, która ma na celu zanieść Boże błogosławieństwo do naszych domów. Jest również okazją do osobistego spotkania z duszpasterzem w swoim domu, daje też możliwość rozmowy o sprawach dotyczących całej parafii. To czy przyjmujemy kapłana z wizytą duszpasterską na pewno świadczy o stopniu naszego religijnego zaangażowania, a także o odpowiedzialności za wspólne dobro parafii zarówno to duchowe jak i materialne. Z kolędą związana jest tradycja składania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii. Z nich wykonywane są wszelkiego rodzaju remonty czy budowy służące całej wspólnocie. Jak już informowałem tegoroczne ofiary kolędowe przeznaczymy na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela w prezbiterium naszego kościoła. Zebrane środki tylko w 1/5 pokrywają całość kosztów, dlatego będziemy prosić o dodatkowe ofiary w okolicach świąt Wielkiej Nocy. Wszystkim, którzy czynnie uczestniczą w życiu naszej parafii i cenią sobie obecność w tej wspólnocie wiary składamy serdeczne podziękowanie i życzymy by Boża łaska towarzyszyła im w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

Odsłony: 355

Czytania na każdy dzień...