Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?
Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.
Ogłoszenia: 19.02.2023
Ogłoszenia duszpasterskie
VII Niedziela Zwykła
19Â lutego 2023
1. Dziś rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Obok modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
2. 22 lutego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00
3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego wprowadza w zaczynający się w najbliższą środę Wielki Post. Warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa.
Odsłony: 649