Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 26.02.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 25 luty 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

I Ndz. Wlk. Postu

26 lutego 2023

1. W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Kościół w tym okresie w sposób szczególny zachęca nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych - w związku z I piątkiem miesiąca - o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

6. W sobotę, 4 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Kazimierza Patrona miasta Radomia i diecezji. W dniu naszego Patrona zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła diecezjalnego, Jego Pasterzy i nas samych.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed Nabożeństwem Gorzkich Żali).

8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

9. Pragniemy podzielić się radosną wiadomością, że dzisiaj nasz Parafianin Marcin Siwiec, alumn III roku Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie, przyjmie poświęcony strój duchowny. Wspierajmy Marcina naszą modlitwą szczególnie dzisiaj, kiedy w widoczny sposób potwierdzi wolę wiernego kroczenia drogą powołania.

10. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z Gościem Niedzielnym. W dzisiejszym numerze pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących.

11. Przy głównych i bocznych drzwiach kościoła znajdują się bezdotykowe kropielnice na wodę święconą. Nie musimy nic naciskać. Bezdotykowa kropielnica dozuje wodę na dłonie bez kontaktu z obudową i zbiornikiem wody.

Odsłony: 229

Czytania na każdy dzień...