Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 5.03.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 04 marzec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

5 marca 2023

1. W Kościele powszechnym przeżywamy dziś Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi.

2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.

3. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu wiary i naszej polskiej tradycji.

4. Po dziesięciu latach funkcjonowania uległ awarii piec c.o., który ogrzewał kościół i dom parafialny. Konieczna była jego wymiana na nowy. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczymy na sfinansowanie tej wymiany. Za każdą ofiarę już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.

6. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.00 (przed Nabożeństwem Gorzkich Żali).

Odsłony: 335

Czytania na każdy dzień...