Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 26.03.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 25 marzec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00.

3. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa palm. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed Nabożeństwem Gorzkich Żali).

4. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty do puszek dziś lub w przyszłą niedzielę. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci.

6. Jeśli ktoś nie miał możliwości otrzymać w ubiegłą niedzielę koperty z prośbą o dar na mozaikę Chrystusa w głównym ołtarzu, może ją odebrać dziś przy bocznym wyjściu z kościoła. Koperty wyłożone są na stoliku z prasą katolicką. Mozaika ma być naszym wotum wdzięczności na Jubileusz 35-lecia naszej parafii, który będziemy obchodzić w przyszłym roku.

7. Dzisiejszą niedzielą kończymy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Serdeczne podziękowania składamy naszemu Rekolekcjoniście za świadectwo wiary, mądrość Słowa Bożego i modlitwę.

Dziękując życzymy ks. Grzegorzowi obfitości Bożych darów w posłudze słowa nie tylko na KUL ale również w naszym Seminarium Duchownym.

Odsłony: 380

Czytania na każdy dzień...