Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?
Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.
Ogłoszenia: 2.04.2023
Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Palmowa
2Â kwietnia 2023
1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Nabożeństwo Gorzkich Żali rozpoczniemy dziś wyjątkowo o godz. 17.00 i połączymy je z modlitwą w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Spotkanie członków ŻR rozpocznie się o 16.45.
2. W Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Niech te święte dni będą dniami szczególnego zagłębiania się w tajemnicę naszego zbawienia przez osobistą modlitwę i czynny udział w liturgii.
3. Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Niech przez cały dzień towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą zbawienia. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Tego dnia nie celebruje się Mszy św., sprawuje się tylko Liturgię Adoracji Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii zachęcamy do adoracji Chrystusa przy Grobie, która będzie trwała do godz. 22.00.
Przypominamy, że w Wielki Piątek jest post ścisły, co oznacza, że wszystkich wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia obowiązuje także post ścisły, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów będzie trwało od godz. 8.00 do 12.00.
5. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zachodzie słońca o godz. 19.30. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po liturgii nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim.
6. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja z procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Program Triduum wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej parafii.
7. Z Sakramentu Pokuty będziemy mogli skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i środę w wyznaczonych godzinach.
8. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia, oraz o tym, jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieję milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych.
9. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
Odsłony: 644