Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 4.06.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 03 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Trójcy Świętej

4 czerwca 2023

1. Dziś w uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatów odbędzie się w czwartek przed kościołem o godz. 10.10.

Przypominamy, że Boże Ciało to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

3. Prosimy o pomoc, szczególnie mężczyzn w przygotowaniu ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Chętnych do pomocy panów prosimy o zbiórkę przed kościołem w czwartek o godz. 6.00.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela. Wszyscy darczyńcy - a jest ich na dzień dzisiejszy 218 - wpisani są do pamiątkowej Księgi Ofiarodawców naszego kościoła. Rozpoczęły się już prace nad mozaiką. W pierwszym etapie będzie wykonana postać Chrystusa a w dalszym etapie tło. Mozaika w segmentach będzie przetransportowana do kościoła i tu dopiero złożona w całość. Jeśli zbierzemy wystarczającą ilość środków to montaż rozpoczniemy na jesieni tego roku. Ofiary, które składamy na tacę, szczególnie te z drugiej niedzieli miesiąca będziemy przeznaczać na wykonanie mozaiki.

6. Czytajmy prasę katolicką. W dodatku radomskim Gościa Niedzielnego m.in.: sylwetki siedmiu nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji.

7. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziś o godz. 17.30 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 567

Czytania na każdy dzień...