Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 11.06.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 10 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

X Ndz. Zwykła

11 czerwca 2023

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich oraz dziękujemy za Boże miłosierdzie.

2. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Na jej zakończenie zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych.

3. Piątkowa uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy Świętego Jana Pawła II, jest Światowym dniem modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

5. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te złożone indywidualnie, które będą przeznaczone na wykonanie mozaiki. Jak już wspominałem - montaż mozaiki może rozpocząć się na jesieni tego roku - jeśli zbierzemy wystarczającą ilość środków.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Odsłony: 471

Czytania na każdy dzień...