Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 17.09.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 16 wrzesień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2023

1. Jutro, 18 września, będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Mamy okazję, by szczególnie w tym dniu prosić o dar żywej wiary dla naszych dzieci.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość zgłębiania Słowa Bożego z liturgii niedzielnej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczorowej.

3. W sobotę, 23 września, w liturgii wspominamy św. O. Pio wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

4. Przypominamy o spotkaniach ministrantów, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10. Na najbliższe spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy pragną wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

5. Zapraszamy naszych Parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyty sprzęt możemy składać obok schodów przy głównym wejściu do kościoła od przyszłego poniedziałku (25 września) do środy (27 września) do godz. 9.00. Akcję organizuje Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio za zgodą ks. Bpa Ordynariusza. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.

6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji) oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 330

Czytania na każdy dzień...