Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 10.09.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 09 wrzesień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła

10 września 2023

1. Dzisiejsza uroczystość patronalna parafii jest szansą uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. By zyskać odpust zupełny musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz odmówić modlitwę w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy zyskać dla siebie lub w intencji zmarłych.

Dzisiejszemu kaznodziei ks. dr. Grzegorzowi Głąbowi, wykładowcy w Instytucie Filologii Polskiej KUL składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą obecność, modlitwę i kierowane do nas Słowo Boże.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia tego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży, będziemy prosili Boga o świętość dla dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

3. Dziś również w podkarpackiej wsi Markowa beatyfikowana zostanie rodzina Ulmów – Józef i Wiktoria oraz siódemka ich dzieci. Wszyscy zostali zamordowani przez Niemców 24 marca 1944 za ukrywanie Żydów.

4. W czwartek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Na spotkaniu rozważane jest Słowo Boże z najbliższej niedzieli.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które zostaną przeznaczone na wykonanie w głównym ołtarzu mozaiki Chrystusa Nauczyciela. Wszystkim darczyńcom niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

6. Dzisiaj specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w objętości 100 stron na jubileusz stulecia. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.

Odsłony: 305

Czytania na każdy dzień...