Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 1.10.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 30 wrzesień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła

1 października 2023

1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30.

2. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe będą włączone w modlitwę różańcową, a na pierwszosobotnie zapraszamy po Mszy św. o godz. 7.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

4. W sobotę, 7 października, odbędzie się doroczna pielgrzymka ŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed kościoła.

5. W ubiegłą niedzielę informowałem naszych Parafian, że mozaika jest już wykonana i została przetransportowana do naszego kościoła. Po wykonaniu prac przygotowawczych montaż rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Przy okazji montażu mozaiki chcemy powiększyć powierzchnię schodów pod tabernakulum, które podobnie jak powierzchnia wokół tabernakulum będą obłożone takim samym marmurem jak ołtarz, ambonka i chrzcielnica. Koszty samej mozaiki zostały już pokryte w 80%. Pozostałą część jak również koszty montażu mozaiki i prace kamieniarskie mamy rozliczyć do grudnia br. Wszystkim, którzy złożyli już swoje ofiary, oraz tym którzy pragną wesprzeć dokończenie całej inwestycji składamy serdeczne Bóg zapłać. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wykonanie zaplanowanych prac.

6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość.

Dostępny jest także "Gość Extra" w cenie 14 zł., który poświęcony jest objawieniom maryjnym, ich znaczeniu w Kościele i o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

Odsłony: 369

Czytania na każdy dzień...