Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 8.10.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 07 październik 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

8 października 2023

1. Od 8 do 15 października br. odbędzie się w naszym mieście Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program Tygodnia Kultury znajduje się w gablocie ogłoszeń.

2. W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

3. Każdego roku w dniu 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Pragnąc nieść duchowe wsparcie Rodzicom przeżywającym utratę dziecka, w ich intencji będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Radomiu.

4. W przyszłą niedzielę po raz 23. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną a niezamożną młodzież.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30.

6. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione i prosimy dla nich o dar nieba. W naszym kościele będziemy modlić się za zmarłych w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. Wypominki możemy zamówić w kancelarii lub w zakrystii.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na sfinansowanie mozaiki, prac związanych z montażem oraz na przebudowę schodów pod tabernakulum.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele naszych pytań.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Odsłony: 326

Czytania na każdy dzień...