Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 29.10.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 28 październik 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła

29 października 2023

1. Obchodząc dzisiaj uroczystość poświęcenia własnego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. Jutro, 30 października, minie 40 lat od pierwszej Mszy św. na placu przeznaczonym pod budowę naszego kościoła. To wydarzenie chcemy uczcić adoracją Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a zakończymy Nabożeństwem różańcowym o 17.30. Serdecznie zapraszamy KŻR i wszystkich Parafian do dziękczynnej adoracji za dar naszej świątyni.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Porządek liturgii jak w każdą niedzielę.

4. W czwartek, 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

5. Pragnąc pomóc zmarłym korzystajmy z uświęconej tradycji wyczytywania imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. W naszym kościele przez cały listopad przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych, a w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00 w wypominkach rocznych i półrocznych. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

8. Polecamy prasę katolicką i kalendarze na przyszły rok. W Gościu Niedzielnym m.in. o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też dowiedzieć się, co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać.

9. Program uroczystości na cmentarzach radomskich wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

Odsłony: 310

Czytania na każdy dzień...