Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 22.10.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 21 październik 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

22 października 2023

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższy czwartek, 26 października, na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w sposób szczególny wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii. Tego bowiem dnia, przez orędownictwo Bł. Pauliny Jaricot, chcemy prosić o rozwój dzieła Żywego Różańca w naszej Ojczyźnie.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

4. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii lub w zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe, które wypisujemy czytelnie na kartkach, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej.

5. Wykonawca prac związanych z montażem mozaiki przekazał informację, że ma jeszcze inne, niedokończone zobowiązania, dlatego prace w naszej parafii rozpoczną się po Uroczystości Wszystkich Świętych. Jak już informowałem koszty mozaiki zostały pokryte w 80%. Pozostałą część jak również koszty montażu mozaiki i prace kamieniarskie mamy rozliczyć do grudnia br. Wszystkim, którzy złożyli już swoje ofiary, oraz tym którzy pragną wesprzeć dokończenie całej inwestycji składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym rozpoczynamy czteroodcinkowy cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii. Na początek zaglądamy do Ewangelii według św. Marka.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

Odsłony: 154

Czytania na każdy dzień...