Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 20.01.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 20 styczeń 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

21 stycznia 2024

1. Dziś po raz piąty, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. Możliwość zgłębiania Słowa Bożego dają nam spotkania Grupy Biblijnej, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Przygotowując się do Jubileuszu naszej Parafii, chcemy m. in. przygotować wystawę fotograficzną ukazującą historię naszej wspólnoty. Jeśli ktoś posiada fotografie dotyczące tworzenia się parafii, budowy kościoła czy ważniejszych wydarzeń z życia parafii, prosimy o udostępnienie takich fotografii.

4. Dzisiejszy Gość Niedzielny podejmuje temat opieki nad seniorami. Obalamy mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV przykazania. Czytelnik znajdzie też informacje, jak zorganizowane jest w Polsce wsparcie dla takich osób.

5. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.

6. W poniedziałek zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Odwiedziliśmy 749 rodzin co stanowi ok. 62% wszystkich rodzin naszej parafii. Nie przyjęto nas w 456 rodzinach.

Jak to podkreślamy każdego roku kolęda to przede wszystkim wizyta duszpasterska, która ma na celu zanieść Boże błogosławieństwo do naszych domów. Jest również okazją do osobistego spotkania z duszpasterzem w swoim domu, daje też możliwość rozmowy o sprawach dotyczących całej parafii. To czy przyjmujemy kapłana z wizytą duszpasterską na pewno świadczy o stopniu naszego religijnego zaangażowania, a także o odpowiedzialności za wspólne dobro parafii zarówno to duchowe jak i materialne. Z kolędą związana jest tradycja składania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii. Z nich wykonywane są wszelkiego rodzaju remonty czy budowy służące całej wspólnocie. Jak już informowałem tegoroczne ofiary kolędowe przeznaczymy na sfinansowanie wszystkich prac wykonanych w prezbiterium naszego kościoła. Ofiary kolędowe, jak również te składane w ciągu roku zarówno na tacę jak też do kopert pozwoliły uregulować wszystkie należności. W planach na ten rok chcemy wymienić główne drzwi do naszej świątyni oraz m. in. poddać renowacji krzyż misyjny z okazji misji, które będziemy przeżywać w tym roku. W związku z tym będziemy prosić o dodatkowe ofiary w okolicach świąt Wielkiej Nocy na ten cel. Wszystkim, którzy czynnie uczestniczą w życiu naszej parafii i cenią sobie obecność w tej wspólnocie wiary składamy serdeczne podziękowanie i życzymy by Boża łaska towarzyszyła im w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

Odsłony: 168

Czytania na każdy dzień...