Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 28.01.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 styczeń 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła

28 stycznia 2024

1. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. Drugiego lutego obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.

4. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się w piątek wyjątkowo od g. 10.00.

5. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

6. Za tydzień (4 lutego), na Mszy św. o godz. 10.30, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa. Prosimy by w tej Eucharystii uczestniczyli również rodzice.

7. Przygotowując się do Jubileuszu naszej Parafii, chcemy m.in. przygotować wystawę fotograficzną ukazującą historię naszej wspólnoty. Jeśli ktoś posiada fotografie dotyczące tworzenia się parafii, budowy kościoła czy ważniejszych wydarzeń z życia parafii, prosimy o udostępnienie takich fotografii.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym:
► pozytywnie o kolędzie – ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana
► świeccy katecheci zabierają głos w dyskusji o ograniczaniu lekcji religii w szkołach
► czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej?

Odsłony: 328

Czytania na każdy dzień...