Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 11.2.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 10 luty 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2024

1. Dziś rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Obok modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

2. 14 lutego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

3. W Środę Popielcową wszystkich wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia obowiązuje także post ścisły, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Pragniemy podzielić się radosną wiadomością, że nasz Parafianin Marcin Siwiec, alumn IV roku Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie, w przyszłą niedzielę, 18 lutego otrzyma posługę akolitatu. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym alumnie wypraszając dla niego łaskę umiłowania Eucharystii i wiernego kroczenia drogą powołania.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę oraz przelane na konto parafialne, które przeznaczymy na utrzymanie świątyni i funkcjonowanie parafii.

7. Dzisiaj zarówno w Gościu Niedzielnym jak też w Gościu Extra znajdziemy cenne wskazówki jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post.

Odsłony: 535

Czytania na każdy dzień...