Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 25.2.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 24 luty 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024

1. Druga niedziela Wlk. Postu to niedziela misyjna. Naszą modlitwą i jałmużną, składaną do puszek po Mszy św., wspieramy Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Za każdą modlitwę i ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych – w związku z pierwszym piątkiem – o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwo pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a na pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

4. Już od ubiegłego roku trwają przygotowania do Jubileuszu 35–lecia naszej parafii. Mozaika Chrystusa Nauczyciela pomyślana jako wotum wdzięczności Panu Bogu, ma być trwałym śladem Jubileuszu. W tym roku chcemy skoncentrować się na duchowym przygotowaniu, którego centralnym punktem będą Misje parafialne,  które rozpoczną się w połowie października. Chcemy też każdemu dać możliwość indywidualnego dziękczynienia za dar naszej parafii i świątyni, dlatego od najbliższego piątku, 1 marca, rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach 9–miesięcznej nowenny. Adoracja będzie trwać od godz. 17.30 do 18.00 w dni powszednie. Zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do osobistej modlitwy w ciszy w duchu dziękczynienia za otrzymane łaski.

5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i przelane na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.00 (przed Nabożeństwem Gorzkich Żali).

Odsłony: 343

Czytania na każdy dzień...