Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 3.03.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 02 marzec 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024

1. Najważniejszym zadaniem w okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o 16.30 dla dzieci dla dorosłych o 17.30 i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17.30. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Jutro, 4 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Kazimierza Patrona miasta Radomia i diecezji. W dniu naszego Patrona zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła diecezjalnego, Jego Pasterzy i nas samych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

4. Przypominamy, że w ramach 9-miesięcznej nowenny przed Jubileuszem naszej parafii, w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy w ciszy w duchu dziękczynienia za dar naszej parafii i świątyni.

5. Z pewnym opóźnieniem została wykonana przez Pracownię Brązowniczą z Przemyśla oprawa lampki wiecznej, która w najbliższych dniach zostanie zamontowana nad tabernakulum. Pod tabernakulum natomiast zostanie umieszczona aplikacja w postaci skrzyżowanych dwóch greckich liter, które są dwiema pierwszymi literami słowa Chrystus. Jest to więc graficzny znak oznaczający Chrystusa. Finalizując projekt przebudowy wystroju prezbiterium pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować państwu Teresie i Wojciechowi Kwiatkowskim za ufundowanie oprawy wiecznej lampki, oraz państwu Ewie i Maciejowi Fitas za monogram symbolizujący Chrystusa.

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na wielkopostny dzień skupienia, który rozpocznie się w sobotę 9 marca o godz. 10.00 w gmachu WSD w Radomiu. Również w WSD w niedzielę, 10 marca, od godz. 9.00 swój dzień skupienia będą mieć nauczyciele i wychowawcy.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.00 (przed Nabożeństwem Gorzkich Żali).

Odsłony: 194

Czytania na każdy dzień...