Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 17.03.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 16 marzec 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

2. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby przez jego wstawiennictwo wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

3. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo palm przyniesionych do świątyni.

4. Zaproszenie Ks. Bp. Ordynariusza: W Niedzielę Palmową 24 marca, będzie miała miejsce Droga Krzyżowa ulicami miasta Radomia. Pragniemy pozostać przy tej pięknej tradycji, stanowiącej rodzaj wspólnego podsumowania naszego przeżywania Wielkiego Postu i bardziej bezpośredniego wejścia w tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa, uobecnianej w liturgii Wielkiego Tygodnia.

Do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej zapraszam i zachęcam nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na placu przy kościele św. Jana Chrzciciela, a zakończy przy Katedrze Radomskiej.

4. Przypominamy, że w ramach 9-miesięcznej nowenny przed Jubileuszem naszej parafii, w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy w duchu dziękczynienia za dar naszej parafii i świątyni.

5. Składając dziś lub w przyszłą niedzielę ofiarę do puszek przyczyniamy się do wystroju Grobu Pańskiego, który - w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy wyjaśnienie, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.

7. Dzisiejszą niedzielą kończymy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Serdeczne podziękowania składamy Ojcu Rekolekcjoniście za świadectwo wiary, mądrość Słowa Bożego i modlitwę.

Dziękując życzymy O. Grzegorzowi obfitości Bożych darów w posłudze słowa oraz wszelkich łask w realizacji powołania kapłańskiego i zakonnego.

Odsłony: 190

Czytania na każdy dzień...