Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 10.03.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 09 marzec 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2024

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w najbliższy piątek 15 marca i będą trwać do niedzieli 17 marca. Poprowadzi je o. Grzegorz Filipiuk z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Zakroczymia. Program rekolekcji, który umieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii przedstawia się następująco: Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę będą głoszone na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00.

W sobotę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy w sposób szczególny wszystkich chorych i starszych.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci i młodzieży o 16.30, dla dorosłych o 17.30.

Młodzież, zwłaszcza ta przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie w sobotę o godz. 16.00.

Rekolekcje to szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji.

Dobrze przygotujmy się do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w sobotę, 16 marca, od godz. 8.30 do 10.00 i od 16.30 do 18.00. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

2. 14 marca, przypada 20 rocznica śmierci ks. Macieja Pachnika, pierwszego proboszcza naszej parafii. Msza św. za duszę śp. ks. Macieja będzie/była sprawowana dziś o g. 9.00.

3. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz o rozproszeniach w ramach cyklu wielkopostnej szkoły modlitwy.

Odsłony: 182

Czytania na każdy dzień...