Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.05.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 maj 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie

12 maja 2024

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

2. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

3. W czwartek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, patrona naszej ojczyzny, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

4. Za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o godz. 10.30, dzieci z naszej parafii będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św. Serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczęszczają na Mszę świętą o tej godzinie, by w przyszłą niedzielę wybrali inną porę.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wymianę frontowych drzwi do naszego kościoła. Jeśli ktoś nie miał możliwości otrzymać koperty z prośbą o dar na nowe drzwi, może ją odebrać dziś przy bocznym wyjściu z k-ła. Koperty wyłożone są na stoliku z prasą katolicką.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 380

Czytania na każdy dzień...