Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 19.05.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 18 maj 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Św.

19 maja 2024

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy. Przypominamy, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

2. Jutro, tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. W dniu wczorajszym rozpoczął się XII Tydzień Ewangelizacyjny organizowany przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Radomskiej. Program Tygodnia znajduje się w gablocie ogłoszeń.

4. W czwartek, 23 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5. W sobotę, 25 maja, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze 9 diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia kapłańskie. Wszystkich kandydatów do święceń, przez pośrednictwo Matki Kapłanów, zawierzamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

6. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoją ofiarę na wymianę frontowych drzwi do naszego kościoła. Dziękujemy również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych za dar ofiarny z przeznaczeniem na lichtarz pod Paschał.

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in. jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

Odsłony: 650

Czytania na każdy dzień...