Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 2.06.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 01 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

IX Ndz. Zwykła

2 czerwca 2024

1. Rozpoczął się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na nabożeństwa czerwcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

2. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Na jej zakończenie zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych.

3. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do chorych udamy się tego dnia od godz. 8.00.

4. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

5. Za tydzień ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na wykonanie nowych drzwi do naszej świątyni. Ich montaż rozpocznie się już w tym miesiącu.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in. o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej a także kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji.

7. Po każdej Mszy św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na ogólnopolską Fundację Fala Życia. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dla dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin, w tym na diagnozę, psychoterapię i profilaktykę. Za każdą ofiarę, w imieniu obdarowanych dzieci, składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziś o godz. 17.00 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Odsłony: 235

Czytania na każdy dzień...