Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 23.06.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Ndz. Zwykła

23 czerwca 2024

1. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy wszystkich ojców opiece św. Józefa.

2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

3. We wtorek, 25 czerwca, przypada 48. rocznica radomskiego protestu robotniczego z czerwca 1976 roku. Z tej racji przy Kamieniu Pomniku Ludzi Skrzywdzonych, u zbiegu ul. Żeromskiego i 25 Czerwca będzie sprawowana o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia.

4. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski Uroczystość tę obchodzimy jako „święto papieskie”. Tradycyjnie tego dnia składamy ofiary na tzw. Świętopietrze czyli na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego.

5. Pragnę poinformować naszych Parafian, że z dniem 30 czerwca posługę w naszej parafii zakończy ks. Wojciech Prawda, a od lipca rozpocznie pracę duszpasterską w Stanach Zjednoczonych. Pragnę w imieniu całej naszej wspólnoty serdecznie podziękować księdzu Wojciechowi za współpracę i w imieniu nas wszystkich życzę, by to nowe wyzwanie przyniosło w życiu ks. Wojciecha jak najobfitsze owoce i pozwoliło wzrastać w łasce powołania kapłańskiego.

Ks. Wojciecha zastąpi ks. Dominik Dryja, wyświęcony na kapłana w 2010 roku, który przychodzi do nas z parafii Matki Odkupiciela w Radomiu. Ks. Dominik rozpocznie posługę wikariusza w naszej parafii od 25 sierpnia.

6. Dyrekcja IV LO im. Tytusa Chałubińskiego zwraca się z prośbą o poparcie projektu utworzenia na terenie szkoły zielonej strefy odpoczynku dla społeczności szkolnej i lokalnej. Będzie to miejsce, w którym w otoczeniu zieleni będzie można spędzić aktywnie czas. Szczegóły jak oddać głos na konkretny projekt znajdziemy w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze.

8. Wszystkim korzystającym z urlopów i wakacji życzymy nie tylko udanego, radosnego wypoczynku, ale również czasu pełnego dobra i duchowego wzrostu.

Odsłony: 289

Czytania na każdy dzień...