Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 05.01.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 04 styczeń 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela po Bożym Narodzeniu 5 stycznia 2020 r. 

  1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
  2. Serdecznie zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu SIGNUM, który odbędzie się dziś o godz. 16.00.
  3. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, w którą to uroczystość katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Dlatego taca z tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.
  5. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany również w naszym mieście Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Tegoroczną kolędę planujemy zakończyć w sobotę 11 stycznia. Jeśli z różnych przyczyn nie mogliśmy się spotkać z jakąś Rodziną prosimy o zgłoszenie adresu do najbliższego czwartku. Rodziny te odwiedzimy w sobotę 11 stycznia od godz. 14.00.
    Plan kolędy przedstawia się następująco: LINK
Odsłony: 1269

Czytania na każdy dzień...