Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.01.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 styczeń 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020 r. 

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
 3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższą sobotę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. 19 stycznia, przypadają imieniny naszego Pasterza, Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Z tej okazji w sobotę (18 stycznia) w katedrze radomskiej o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Dostojnego Solenizanta.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych środków społecznego przekazu.
 6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: rozmowa o tym jak wychować wierzące dziecko, a także: dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?
 7. Pragniemy poinformować naszych Parafian, że wczoraj zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska.
  Pragniemy serdecznie podziękować naszym Parafianom, którzy przyjmowali nas w swoich domach, dziękujemy za okazaną życzliwość i zainteresowanie życiem naszej wspólnoty.

  To czy przyjmujemy kapłana z wizytą duszpasterską na pewno świadczy o stopniu naszego religijnego zaangażowania, a także o odpowiedzialności za wspólne dobro parafii zarówno to duchowe jak i materialne. Z kolędą związana jest tradycja składania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii. Z nich wykonywane są wszelkiego rodzaju remonty czy budowy służące całej wspólnocie. Wielka wdzięczność należy się tym, którzy mają swój wkład w wybudowanie naszej świątyni. Sukcesywnie kościół wyposażany jest w niezbędne sprzęty. Ostatnio zostały wykonane ławki dla wiernych. W najbliższym czasie chcemy zaprojektować i wykonać wyposażenie prezbiterium. Będzie to, oddzielne od ambonki, miejsce przewodniczenia dla głównego celebransa  i sedilia dla ministrantów. Na to będą przeznaczone środki z kolędy oraz ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca.
  Wszystkim, którzy czynnie włączają się w życie naszej parafii i cenią sobie obecność w tej wspólnocie wiary składamy serdeczne podziękowanie i życzymy by Boża łaska towarzyszyła Wam w codziennym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym.
Odsłony: 1203

Czytania na każdy dzień...