Wspomóż parafię
Z apelem o pomoc parafiom w tym trudnym czasie na antenie Radia Plus Radom w programie "Kwadrans dla Pasterza" 
zwrócił się Biskup Henryk Tomasik: Bardzo dziękuję wszystkim wiernym świeckim za zrozumienie sytuacji naszych parafii. 
Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie naszej świątyni. Prosimy o dokonywanie przelewów na numer konta bankowego parafii:
Bank PEKAO SA 09 1240 5703 1111 0010 9299 6095

Ogłoszenia: 09.02.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 08 luty 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła 9 lutego 2020 r.

  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Częściej również sięgajmy po Pismo Święte oraz wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada święto Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta w int. chorych, starszych i samotnych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem  na sposób Lourdzki. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na sfinansowanie projektu wyposażenia prezbiterium. Wszystkich ofiarodawców zachowujemy we wdzięcznej pamięci i składamy im staropolskie Bóg zapłać.
  4. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym zimowe ferie życzymy dobrego odpoczynku oraz nabrania nowych sił fizycznych i duchowych do dalszej nauki i pracy nad sobą.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści, a także o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym.
Odsłony: 197

Czytania na każdy dzień...