Wspomóż parafię
Z apelem o pomoc parafiom w tym trudnym czasie na antenie Radia Plus Radom
w programie "Kwadrans dla Pasterza" zwrócił się Biskup Henryk Tomasik: 
Bardzo dziękuję wszystkim wiernym świeckim za zrozumienie sytuacji naszych parafii.  

Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie naszej świątyni.

Prosimy o dokonywanie przelewów na numer konta bankowego parafii:
Bank PEKAO SA 09 1240 5703 1111 0010 9299 6095

Ogłoszenia: 16.02.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 16 luty 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Zwykła 16 lutego 2020 r.

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach.
  2. W sobotę, 22 lutego przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, które jest okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy. W naszych modlitwach pamiętajmy o papieżu Franciszku wspierając jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych różnymi uzależnieniami oraz ich rodziny.
  4. Przypominamy, że z sakramentu pokuty w naszym kościele można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  5. Utarło się, że służbę przy ołtarzu pełnią zwykle młodzi chłopcy ze szkoły podstawowej, rzadziej ze szkoły średniej. Nie musi to być stałą regułą, dlatego zapraszamy dorosłych mężczyzn do włączenia się w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj jest taka potrzeba, by mężczyźni dawali przykład swojej wiary angażując się w różne grupy działające w Kościele.
  6. Wczoraj gościła u nas Siostra ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza z Warszawy, która podjęła się przygotowania projektu wyposażenia prezbiterium. W pierwszym etapie będą to sedilia i miejsce przewodniczenia dla głównego celebransa. Projekt ma być gotowy do świąt wielkanocnych, a wykonanie do wakacji. Za wszelkie ofiary składane na realizację tych planów składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, a także o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła.
Odsłony: 125

Czytania na każdy dzień...