Ogłoszenia: 31.05.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 30 maj 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020
 

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
 2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro, kiedy w liturgii czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.
 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 5. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na tę Eucharystię zapraszamy również rodziców kandydatów do bierzmowania.
 7. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa od jutra zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy św. wieczorowej.
 8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba; a także: jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się czymś od tego, w jaki sposób Kościół bada świętość dorosłych.
 9. Dekret odwołujący dyspensę: Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
  Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.
  Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.
  Biskup Radomski Henryk Tomasik
 10. Z dniem dzisiejszym swoją posługę na rzecz naszej wspólnoty kończy p. Wiesław Zawisza, który przez osiem lat pełnił funkcję zakrystianina. W imieniu całej parafialnej wspólnoty pragnę serdecznie podziękować p. Wiesławowi za jego oddanie i poświęcenie i życzyć wielu Bożych łask na jak najdłuższe lata w zdrowiu i pomyślności.
Odsłony: 572

Czytania na każdy dzień...