Ogłoszenia: 5.07.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 04 lipiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
5 lipca 2020

  1. Jak już informowałem, od 1 lipca nowym wikariuszem w naszej parafii jest ks. Karol Piłat, który ostatnio pracował w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie witam ks. Karola i na progu Jego posługiwania w naszej wspólnocie życzymy, by w tej posłudze towarzyszyła Mu nasza modlitwa i serdeczna życzliwość.
  2. Cieszymy się, że zgodnie z terminem zostało wykonane wyposażenie prezbiterium naszego kościoła. Jest to kolejny krok w stronę dokończenia dzieła rozpoczętego przez budowniczych naszej świątyni. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli ten projekt.
    Czeka nas jednak nowe wyzwanie związane z dostosowaniem budynku kościoła do obecnie obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych. Budowa naszego kościoła rozpoczęła się w latach 90-tych ubiegłego wieku, kiedy obowiązywały inne przepisy. Obecnie obowiązujące przepisy nakładają obowiązek zamontowania w kościele hydrantu, oświetlenia awaryjnego oraz drzwi przeciwpożarowych. Koszt tych prac wyniesie ok. 10 tys. zł. Ofiary, które będziemy składać na tacę przez najbliższe niedziele będą przeznaczone na ten cel. Wszystkim, już dziś, za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30
  4. Wiemy już o tym, że w kościołach nie obwiązują żadne limity udziału wiernych, jednak epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie. Pamiętajmy, ze wszyscy uczestnicy uroczystości mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów; a także: o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie.
Odsłony: 433

Czytania na każdy dzień...