Ogłoszenia: 28.06.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 czerwiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 czerwca 2020

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania za popełniane grzechy, zwłaszcza że miesiąc lipiec poświęcony jest czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
  2. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski Uroczystość tę obchodzimy jako „święto papieskie”. Polecajmy szczególnie w tym dniu intencje Ojca Świętego.
  3. Jak w każdy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30 i Msze św. wotywne o godz. 18.00. Spowiedź w czwartek, piątek i sobotę będzie od 17.00 do 17.30. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.
  4. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: rozpoczynamy cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów Maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejny, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Boskiej, która skrywa w sobie całą Trójcę Świętą.
  6. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  7. Pragnę poinformować, że nastąpiła zmiana na stanowisku wikariusza naszej parafii. Księdza Krzysztofa Nowosielskiego, który przeszedł do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Iłży, zastąpi ks. Karol Piłat, wyświęcony na kapłana w 2012 roku, który przychodzi do nas z parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Księdzu Krzysztofowi za 4-letnią posługę w naszej wspólnocie (zwłaszcza za opiekę nad Ministrantami i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży), w imieniu własnym i wszystkich Parafian, składam serdeczne podziękowania. Dziękując, życzymy ks. Krzysztofowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów w dalszej posłudze duszpasterskiej i życiu kapłańskim.

 

Odsłony: 497

Czytania na każdy dzień...