Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 26.07.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 25 lipiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2020

  1. Dziś w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitewnej wdzięczności wszystkim rodzicom, dziadkom i seniorom. Warto też zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu rodziny silnej Bogiem.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Podczas nabożeństwa, po Mszy św. o godz. 7.00, powierzymy naszą codzienność Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  4. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.
  5. Za tydzień, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
  6. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień, miesiąc szczególny z racji religijnych i patriotycznych. Jest to miesiąc trzeźwości narodowej, której patronuje święty Maksymilian Maria Kolbe. Warto pamiętać, że podejmowanie abstynencji jest szczególną aktywnością ludzkiego ducha. Niejednokrotnie Pan wysłuchuje naszych modlitw, o ile te poparte są konkretnymi wyrzeczeniami.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w naszym kościele. Obecnie obowiązujące przepisy nakładają obowiązek zamontowania w kościele hydrantu, oświetlenia awaryjnego oraz drzwi przeciwpożarowych. Koszt tych prac wyniesie ok. 10 tys. zł.
  8. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech”. Co wiemy o św. Annie, babci samego Syna Bożego?

Odsłony: 1415

Czytania na każdy dzień...