Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 2.08.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 01 sierpień 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 sierpnia 2020

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Z naszej diecezji pątnicy wyruszą 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. Jak w każdy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30 i Msze św. wotywne o godz. 18.00. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele wydaje się mocno podejrzane. Można zasadnie zapytać: czy istnieją rozwody w kościele czy nie istnieją? Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa?
  6. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Najświętszej Mari Panny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w naszym kościele.
  7. Dziś o godz. 17.30 spotkanie Członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
Odsłony: 1386

Czytania na każdy dzień...