Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 9.08.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 08 sierpień 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020 r.

  1. W sobotę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy Świętej  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  2. Sobotnia uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Miejmy świadomość, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  3. W maryjnym sierpniu nie zapominajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, dzięki którym realizujemy inwestycje służące całej parafii. Dzisiejsze ofiary przeznaczymy na wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w naszym kościele.
  5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym.: z przemocą trzeba walczyć, jednak Polska rozważa wypowiedzenie tak zwanej konwencji przemocowej. Czy powinniśmy ją wypowiadać? Jeśli tak to dlaczego?
  7. Każdy kto chciałby poprzeć inicjatywę ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender” może złożyć swój podpis po Mszy św. w zakrystii.
  8. Rodziców zainteresowanych poszukiwaniem przedszkola dla swoich dzieci zachęcamy do zapoznania się z informacją nt. bezpłatnego przedszkola „Niezapominajka” w Radomiu przy ul. Staroopatowskiej 6 B.
    Szczegółowe informacje o przedszkolu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach w miejscu sprzedaży prasy katolickiej.
Odsłony: 947

Czytania na każdy dzień...